Léčivé afirmace pro dceru

19.05.2014 12:37

  Jako každá máma miluje svoje děti a chce jim pomáhat, jak jen to jde, i já dělám, co mohu. Nejsem tu proto, abych za své děti vše řešila. Každý jsme zde sám za sebe. Ale když vidím, že mé dítě něco bolí a mám nástroj a schopnosti mu pomoci zvládnout náročnou situaci či období, udělám to.

 

   Nahrála jsem a namluvila pro svou dcerku (Bůh jí žehnej) afirmace nebo-li pozitivní prohlášení s ohledem na její věk (10 let), osobnost a prožité trauma (rozvod rodičů, únos otcem do Íránu, atd.).

 

   Zveřejňuji je zde proto, aby mohly být příkladem pro ostatní rodiče, protože pozitivní programování může přinést úlevu, změny a významné posuny v myšlení a životě člověka. Vím to nejen, protože jsem psychoterapeut, ale protože afirmace sama aktivně používám a dobře znám jejich dopad na život. Navíc děti mají tu výhodu, že jejich myšlení není ještě tak zastřeno jako u nás dospělých a působí u nich podstatně rychleji.

 

   Dcerka si nahrávku pouští každý večer před spaním, tedy v době, kdy je brána do podvědomí otevřena a prohlášení se do něj hluboce zapisují. Doslova se nahrává nový program tak, jako do počítače.

 

  V nahrávce můžete nejdříve zpívat popěvek její oblíbené písně nebo ukolébavky, který dítě zklidní, naladí a otevře srdeční čakru. Poté následují specifické afirmace. Jsem přesvědčena, že hlas blízké osoby je mnohem lepší, než kdyby hovořil hlas cizí. Dítě tak usíná ukolébáno naší „přítomností“, láskou a energií. 

 

Pokud jste se rozhodli udělat podobnou nahrávku svým dětem, vnoučatům či jiné blízké osobě, doporučuji tento postup:

 

  • Najděte si klidnou chvilku a místo, kde budete mít soukromí

  • Prodýchejte se

  • Myslete na osobu, pro kterou je nahrávka určena a zapisujte, co vás intuitivně napadne

  • Prohlášení mají být vždy pozitivní, krátká, výstižná a v první osobě. Samozřejmě s ohledem na věk, osobnost, případně období, kterým dítě prochází. (Průkopnicí v tomto směru je známá Louise L. Hay - v jejích knihách můžete k tomuto tématu nalézt mnoho inspirace). Afirmace se mohou týkat různých témat – jako třeba sebedůvěry, zdraví, pocitu štěstí, lásky, ochrany a bezpečí, bezpodmínečného přijetí apod. Vy znáte své dítě nejlépe! Přes den k nim hovořte v duchu těchto nahrávek. Podpořte, nenegujte! Vaše snaha je přeci vyjádřením bezmezné Lásky, kterou k dítěti cítíte.

  • Můžete přidat jemnou hudbu, udělat z nahrávky video s obrázky či fotografiemi rodiny nebo z jeho dětství – fantazii se meze nekladnou.

  • Nahrávejte jednoduše – buď máte v mobilním telefonu diktafon nebo funkci nahrávání hlasu v PC. Já osobně využívám počítačový program Movie Maker.

  • Nahrávku nahrajte do MP3, do mobilu dítěte nebo na CD. Pouštějte každý večer před usnutím nebo kdykoli bude mít potomek chuť.

 

Přeji mnoho štěstí Vaše Blanka Chakoshpour

 

Zpět

Fotografie použita dle Creative Commons J McSporran, J McSporran  © 2018 Všechna práva vyhrazena. Blanka Chakoshpour

Vytvořte si web zdarma!Webnode