Nikdo není dokonalý

15.12.2012 08:17

   Nechápu, proč si spousta lidí myslí, že terapeut, mentor, kouč, kdokoli kdo pomáhá, musí být dokonalý. Že je tak dokonalý a vyladěný, nemá žádné starosti, neustále pluje na obláčku štěstí, karamboly se mu vyhýbají samy od sebe, stále se usmívá a je v pohodě.

   No tak až na takového člověka narazíte, dejte mi prosím vědět ! A kdokoli tvrdí, že dokonalý je, tak lže. Na úrovni Duše dokonalí jsme, ano, ale jako lidé neustále chybujeme a učíme se. To, že jsem terapeut opravdu neznamená, že je v mém životě vše dokonalé. Každý máme nějaké starosti. A samozřejmě v oblasti, ve které tápu, nebudu druhým radit. To by bylo pokrytectví.

  Líbí se mi, když veřejně známí lidé jako třeba Igor Chaun  přizná, že je vztekloun, Karaimi Motyčková se podělí o otravu vodou, kterou nedávno prodělala, Wayne Dyer (můj velký vzor a učitel) napíše do své knihy, že i on se občas pohádá se svou ženou, přizná se, že kdysi pil a pivo pro něj bylo tak důležité, že když v resturaci neměli jeho oblíbenou značku, všichni se museli zvednout a jít kvůli němu jinam. Nebo moje kolegyňka, úžasný andělský človíček, potom co jí říkám, že občas křičím na své děti, říká: "No a co, já to také dělám a neznamená to, že jsem špatná matka." :) Doreen Virtue, která v mládí byla 2 roky bez svých dětí, protože je měl v péči její bývalý manžel. A velmi se za tuto skutečnost styděla, dokud se jí nepodařilo dostat je zpět a napsat o tom knihu.

  Ani já neumím všechno. Ale snažím se. Všichni se snažíme. Každý si procházíme svými lekcemi, a jediné co můžeme, je podělit se o své zkušenosti a tak inspirovat druhé. Ti co mají dar psaného slova, píší nádherné inspirující knihy, Ti kdo dokáží srozumitelně vyjádřit své myšlenky mluveným projevem, pořádají přednášky, někteří inspirují druhé hudbou, obrazem, hrnečkem, krásně uvázanou kyticí, krásným účesem či filmem. Každý umíme něco a každý se neustále učíme. Proto prosím Vás, i my, jsme jen lidi. Neidealizujte si nás. Nejsme dokonalí, my jen cítíme obrovskou touhu předat Vám něco ze svých zkušeností a poznání. Nejsme exhibicionisti, co se potřebují předvádět. A také jsme občas na dně. Nikdo není horší nebo lepší než ten druhý. Nikdo není výš ani níž..

Mám Vás ráda.

Vaše Aishi

 

Zpět

Kontakt

Blanka Chakoshpour

© 2018 Všechna práva vyhrazena. Blanka Chakoshpour

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode